Employee Name |
Organization Name |
YRS_OF_SERVICE |
Veta Herbaugh |
Board of Supervisors |
40 |
James Taylor |
Building Inspections |
5 |
Linda Brown |
Building Inspections |
10 |
Brenda Moore |
Building Inspections |
15 |
David Humphrey |
Building Inspections |
35 |
Carl Ransone, Jr |
Building Inspections |
35 |
Tammy Damon |
Circuit Court Judges |
10 |
Letasha DeJesus |
Commonwealth’s Attorney |
5 |
Jennifer Ellett |
Commonwealth’s Attorney |
10 |
Matthew Ackley, Esquire |
Commonwealth’s Attorney |
15 |
Michelle Marken, Esquire |
Commonwealth’s Attorney |
15 |
Julie Goolsby |
Commonwealth’s Attorney |
30 |
Aimee Broadney |
Community Corrections |
10 |
Sarah Perkins-Smith |
Community Corrections |
10 |
Laura Siegfried |
Community Corrections |
15 |
Mary Hart, Esquire |
County Attorney |
5 |
Cari Tretina |
County Manager |
10 |
William Hinton |
County Manager |
20 |
Alice Bowyer |
CRWP |
15 |
Cameron Lawson |
Emergency Communications |
5 |
Alyssa Steuart |
Emergency Communications |
5 |
Kevin Pond |
Emergency Communications |
15 |
Lynette Williams |
Emergency Communications |
20 |
Timothy Hogge |
Emergency Communications |
25 |
Thomas McLaughlin |
Emergency Communications |
25 |
Jacqueline Mashburn |
Emergency Management and Workplace Safety |
5 |
Caryn Mitchell |
Extension Agent |
15 |
Katrina Croft |
Finance |
5 |
Linda Glidewell |
Finance |
5 |
Sean Rowe |
Finance |
5 |
Adam Hardell |
Finance |
10 |
Karen Saffy |
Finance |
15 |
Andrew Hodson |
Finance |
25 |
Marta Sorensen |
Finance |
25 |
Adams Abdulrazaaq |
Fire |
5 |
Winfree Chewning, III |
Fire |
5 |
Jesse Crawford, IV |
Fire |
5 |
Ryan Dyess |
Fire |
5 |
Eric Felton |
Fire |
5 |
Adam Garner |
Fire |
5 |
Patrick Goff |
Fire |
5 |
Adam Humphrey |
Fire |
5 |
Justin Lacy |
Fire |
5 |
Lam Le |
Fire |
5 |
Jaleen McNeil |
Fire |
5 |
Benjamin Moody |
Fire |
5 |
Alex Reyna |
Fire |
5 |
Samuel Selbert |
Fire |
5 |
Christopher Stein |
Fire |
5 |
Imani Stewart |
Fire |
5 |
Lamark Williams |
Fire |
5 |
Ruqsaar Shukoor |
Fire |
10 |
Karter Baker |
Fire |
15 |
Michael Bassett, Jr |
Fire |
15 |
Thomas Beadles, Jr |
Fire |
15 |
Brian Blankenship |
Fire |
15 |
Sydnor Brinkley |
Fire |
15 |
Michael Chambers |
Fire |
15 |
Christopher Cumby |
Fire |
15 |
Timothy Farrar |
Fire |
15 |
William Forrest |
Fire |
15 |
David Jaconski |
Fire |
15 |
Joseph Johnson, III |
Fire |
15 |
Donald Lucas, III |
Fire |
15 |
Joseph Moore |
Fire |
15 |
Ross Murray |
Fire |
15 |
Richard Palmer, Jr |
Fire |
15 |
Jason Sharpe |
Fire |
15 |
Kenneth Waters |
Fire |
15 |
William West |
Fire |
15 |
Richard Xedos |
Fire |
15 |
Stephen Conley |
Fire |
20 |
William Hayden, III |
Fire |
20 |
William Ingersoll |
Fire |
20 |
David Jennings, II |
Fire |
20 |
Kenneth McClelland |
Fire |
20 |
Christopher Powell |
Fire |
20 |
David Reid |
Fire |
20 |
Bryan Smith |
Fire |
20 |
Richard Stone |
Fire |
20 |
Cameron Blankenship |
Fire |
25 |
Vernon Crumpler, III |
Fire |
25 |
David Glass |
Fire |
25 |
Robert Lowery |
Fire |
25 |
William Cornett, III |
Fire |
30 |
Randal Ginn |
Fire |
30 |
Kevin Rush |
Fire |
30 |
Julie Davis |
General Services |
5 |
Todd Alexander |
General Services |
10 |
Larry Adams |
General Services |
15 |
Parrenita Crandell |
General Services |
15 |
George Meadowcroft |
General Services |
20 |
Aaron Wallace |
General Services |
20 |
Kenneth Eggleston |
General Services |
25 |
David Wilson |
General Services |
25 |
Stephen Alexander |
General Services |
30 |
Michael Arrighi |
General Services |
35 |
Jamie Read |
Human Resources |
5 |
Nancy Outlaw |
Human Resources |
15 |
Jason McNeilly |
Information Technology |
5 |
Marlene Sherlock |
Information Technology |
5 |
Robert Aungst |
Information Technology |
10 |
Krystina Balzer |
Information Technology |
10 |
Eric Fleming |
Information Technology |
10 |
Reginald Grubbs |
Information Technology |
10 |
Jason Cleve |
Information Technology |
15 |
Todd Jones |
Information Technology |
15 |
Jeffrey Bryant |
Information Technology |
25 |
Jane Dudley |
Information Technology |
25 |
John Hughes |
Information Technology |
25 |
Brian Slaughter |
Information Technology |
25 |
Brian Seal |
Information Technology |
35 |
Keith Stewart |
James River Juv Detention |
15 |
Jeffrey Bellerice |
Juvenile Detention |
5 |
Debbie Davis |
Juvenile Detention |
15 |
Eldridge Robinson, IV |
Juvenile Detention |
20 |
Mary Morris |
Juvenile Detention |
25 |
Kelsey Crossley |
Library |
5 |
Mohammad Reza Davari |
Library |
5 |
Amy Roberts |
Library |
5 |
Andre Somerville |
Library |
5 |
Leila Torabi Asr |
Library |
5 |
Jennifer Daly |
Library |
10 |
Tanny Rourk |
Library |
15 |
Diane Bowden |
Library |
20 |
Katherine Wilmoth |
Library |
20 |
John Myers |
Library |
30 |
Martha Blankenship |
Library |
35 |
Deidra Bagby |
MH/DS |
5 |
Ann Christopher |
MH/DS |
5 |
Tamara Fleming |
MH/DS |
5 |
Megan Hargroves |
MH/DS |
5 |
Brendan Lynch |
MH/DS |
5 |
Allison MacKay |
MH/DS |
5 |
Katelyn Nowlin |
MH/DS |
5 |
Ashley-Elizabeth Portillo-Tucker |
MH/DS |
5 |
Bettie Small |
MH/DS |
5 |
Juanita Turner |
MH/DS |
5 |
Robin Watkins |
MH/DS |
5 |
Kelly Cameron |
MH/DS |
10 |
Mariam Cherry |
MH/DS |
10 |
Lani Hartshorn |
MH/DS |
10 |
Sheila Baum |
MH/DS |
15 |
April Henderson |
MH/DS |
15 |
Ronald Mack |
MH/DS |
15 |
Robin Edwards |
MH/DS |
25 |
Kimberly James |
MH/DS |
25 |
Sara Tolentino |
MH/DS |
25 |
Kurt Stiefvater |
MH/DS |
35 |
Laura Totty |
MH/DS |
40 |
Brett Hinson |
Permit Center |
15 |
David Pennock |
Permit Center |
15 |
Donnetta Swindell |
Permit Center |
15 |
Lee Tyson |
Permit Center |
20 |
Nancy Graham |
Planning |
15 |
Regina Hill |
Planning |
25 |
Ardalan Azimi |
Police |
5 |
Matthew Belvin |
Police |
5 |
Joshua Bridges |
Police |
5 |
Nick Gachagua |
Police |
5 |
Trevor Goin |
Police |
5 |
Christian Hanna |
Police |
5 |
Andrew Harding |
Police |
5 |
Ashaye Harper |
Police |
5 |
Torrey Harrison |
Police |
5 |
Ramona Hoppes |
Police |
5 |
Jamale James |
Police |
5 |
Cordell Jones |
Police |
5 |
Bryan Jones |
Police |
5 |
Sandi Karagiorgas |
Police |
5 |
Glenn Keough |
Police |
5 |
Daniel Kim |
Police |
5 |
Robert King |
Police |
5 |
Jaylin Mason |
Police |
5 |
Timothy Million, III |
Police |
5 |
Jared Norris |
Police |
5 |
Michael Patton, Jr |
Police |
5 |
Christian Redfern |
Police |
5 |
Mitchell Sawyer |
Police |
5 |
Christopher Silk |
Police |
5 |
Logan Smith |
Police |
5 |
Igor Tsvetkov |
Police |
5 |
Justin Alderson |
Police |
10 |
Andrew Barnes |
Police |
10 |
Christopher Basic |
Police |
10 |
James Bennett |
Police |
10 |
Sarah Dwyer |
Police |
10 |
Daniel Furrow |
Police |
10 |
Konstantin Gileva |
Police |
10 |
Bradley Helmick |
Police |
10 |
Clarissa Iverson |
Police |
10 |
Corey Jones |
Police |
10 |
Allen Kemp |
Police |
10 |
Michael Marshall |
Police |
10 |
Chad Vosvick |
Police |
10 |
Barry Beadles |
Police |
15 |
Roy Breeden, Jr |
Police |
15 |
Scott Brill |
Police |
15 |
William Cooper |
Police |
15 |
Ryan Gallagher |
Police |
15 |
Zachary Gallatin |
Police |
15 |
Andrew Lehatto |
Police |
15 |
James Morrison |
Police |
15 |
Zachary Noah |
Police |
15 |
Michael Peranski |
Police |
15 |
Michael Pfister |
Police |
15 |
Adam Preston |
Police |
15 |
Enrique Santana |
Police |
15 |
Quintin Scott |
Police |
15 |
Parke Smith, II |
Police |
15 |
Kelli Taylor |
Police |
15 |
Nicholas Tuzzo |
Police |
15 |
Jonathan Yarbrough |
Police |
15 |
Michael Zinn |
Police |
15 |
Renaldo Arjona |
Police |
20 |
Trevor Badcock |
Police |
20 |
Gary Brookman |
Police |
20 |
Joseph Butcher |
Police |
20 |
Jennifer Clark |
Police |
20 |
Alexander Danilovich |
Police |
20 |
William Duke, Jr |
Police |
20 |
Virginia Hughson |
Police |
20 |
Alexandria Kunz |
Police |
20 |
Robert Matson |
Police |
20 |
Brandon Matthews |
Police |
20 |
Michael Moore |
Police |
20 |
John Nance, II |
Police |
20 |
Danny Ojibway |
Police |
20 |
Erin Owens |
Police |
20 |
David Paul |
Police |
20 |
Scott Phillips |
Police |
20 |
Ashley Robertson |
Police |
20 |
Colin Rooney |
Police |
20 |
Michelle Sheehan |
Police |
20 |
Rachel Shrewsbury |
Police |
20 |
Richard Valentine |
Police |
20 |
Billy Wagoner |
Police |
20 |
George Anderson, Jr |
Police |
25 |
Jason De Groft |
Police |
25 |
Christopher Eley |
Police |
25 |
Geoffrey Greene |
Police |
25 |
Aaron Hayes |
Police |
25 |
Kenneth Hill |
Police |
25 |
Philip Johnakin |
Police |
25 |
Emil Krevonick, Jr. |
Police |
25 |
Lisa Kusmin |
Police |
25 |
Gregory Shelton |
Police |
25 |
Norman Williams, II |
Police |
25 |
Shawn Diasparra |
Police |
30 |
Charles Finchum, Jr |
Police |
30 |
Craig Hockaday |
Police |
30 |
Jerome Hoyt |
Police |
30 |
Coby Kelley |
Police |
30 |
Charles Maurice, Jr |
Police |
30 |
Shawn Nelson |
Police |
30 |
Michael Palkovics |
Police |
30 |
Vincent Windom |
Police |
30 |
Laura Siewert |
Public Relations |
5 |
Angela Williams |
Public Relations |
20 |
Anthony Durham |
Public Utilities |
5 |
Landen Evans |
Public Utilities |
5 |
Megan Gallagher |
Public Utilities |
5 |
Florentino Galvez |
Public Utilities |
5 |
Jordan Peyton |
Public Utilities |
5 |
Benjamin Rhyne |
Public Utilities |
5 |
John Young, II |
Public Utilities |
5 |
Pamela Bradby |
Public Utilities |
10 |
Robert Medford |
Public Utilities |
10 |
Chance Rollison |
Public Utilities |
10 |
Tamara Bennett |
Public Utilities |
15 |
Ricky Blunt, Jr |
Public Utilities |
15 |
Christopher Duke |
Public Utilities |
15 |
Roger Shumate |
Public Utilities |
15 |
Timothy Smith |
Public Utilities |
15 |
Hyung Yi |
Public Utilities |
15 |
Joseph Pruden |
Public Utilities |
20 |
Tammy Franklin |
Public Utilities |
25 |
Wayne Cosby |
Public Utilities |
35 |
Robert Steele, Jr |
Public Utilities |
35 |
Lucindo Corona |
Public Works |
5 |
James Graves |
Public Works |
5 |
Brandon House |
Public Works |
5 |
James King, Jr. |
Public Works |
5 |
Mark Graves |
Public Works |
10 |
James Reid |
Public Works |
10 |
Daniel Rohrig |
Public Works |
10 |
Richard Brown |
Public Works |
15 |
Chad LaPlace |
Public Works |
15 |
Chester Taylor |
Public Works |
15 |
Monica Barnette |
Public Works |
20 |
James Flemmons |
Public Works |
20 |
Stephen Nitsch |
Public Works |
20 |
Darnell Johnson |
Public Works |
25 |
David Walker |
Public Works |
25 |
James Cooper |
Public Works |
40 |
Ryan Epps |
Recreation |
5 |
Glen Lewis |
Recreation |
5 |
Denita Montgomery |
Recreation |
5 |
Anthone Moore |
Recreation |
5 |
Sean Mullen |
Recreation |
5 |
Terrence Thomas |
Recreation |
5 |
Shironda Winston |
Recreation |
5 |
Michael Johnson |
Recreation |
10 |
Richard Johnson |
Recreation |
10 |
Michael Mills |
Recreation |
10 |
Kenneth Boyd, Sr |
Recreation |
15 |
Adam Ikenberry |
Recreation |
15 |
Jeffrey Chenault |
Recreation |
30 |
Patricia Turnbull |
Recreation |
35 |
Carlton Duffy |
Recreation |
40 |
Isaac Boyd, Jr |
Sheriff’s Office |
5 |
Daiquan Copeland |
Sheriff’s Office |
5 |
Keith Culver |
Sheriff’s Office |
5 |
Adil Elkasri |
Sheriff’s Office |
5 |
William Jefferson, Sr |
Sheriff’s Office |
5 |
Daniel Korb |
Sheriff’s Office |
5 |
Teresa Taylor |
Sheriff’s Office |
5 |
Rian Burson |
Sheriff’s Office |
10 |
Ryan Goggin |
Sheriff’s Office |
10 |
Kenneth Harding |
Sheriff’s Office |
10 |
Krystal Smith |
Sheriff’s Office |
10 |
Daniel Brophy |
Sheriff’s Office |
15 |
Henry Frye |
Sheriff’s Office |
15 |
John Sharpe, III |
Sheriff’s Office |
15 |
Carrie DiGiovanni |
Sheriff’s Office |
20 |
Lita Coleman |
Social Services |
5 |
Alisha Cooper |
Social Services |
5 |
Timeka Dixon |
Social Services |
5 |
Cynthia Johnson |
Social Services |
5 |
Michelle Jones |
Social Services |
5 |
Nydia Perez-Torres |
Social Services |
5 |
Sarah Wilson |
Social Services |
5 |
Teressa King |
Social Services |
10 |
Patricia Lumpkins |
Social Services |
25 |
Anne Middlesworth |
Voter Registration |
15 |